Sveiki, jūs galite prisijungti arba registruotis.
Jūsų krepšelis yra tuščias!

Naujausi straipsniai

Rss
Parašė: admin Paskelbta: Perskaitė: 1698 Komentarai: 1

Per paskutiniuosius 50 metų medicinos mokslas išsiaiškino labai daug apie žmogaus pieną, ypač imunologijos srityje. Mes žinome, kad priešpienyje yra antikūnių, saugančių naujagimius nuo ligų, žinome, kad mamos pienas yra puikiai subalansuotas maistas kūdikiams ir kai kūdikis yra pradedamas žindyti rečiau, mamos piene atsiranda didesnė imuninių dalelių koncentracija.

Mamų, kurios pagimdė anksčiau (turėjo priešlaikinį gimdymą), pienas skiriasi nuo tų mamų, kurios savo kūdikius pagimdė laiku. Žurnale „Womanly Art of Breastfeeding“ („Moteriškas žindymo menas“) teigiama, kad dvi mamos negali pagaminti identiško pieno. Pieno sudėtis keičiasi kasdien ir kelis kartus per dieną. Priešpienis, kurį naujagimis gauna pačią pirmą dieną, skiriasi nuo priešpienio, gaunamo antrą ar trečią gyvenimo dieną.

Žmogaus pienas yra įvairus, susidedantis iš vystymuisi būtinų medžiagų, kurios yra pagrindas ir yra būtinos naujagimio gerai sveikatai ir optimaliam vystymuisi. Kadangi žmogaus pienas yra toks svarbus, todėl taip pat svarbu išsiaiškinti kaip mamos krūtys gamina pieną (Edger, A., 2005).

Skaityti plačiau
Parašė: admin Paskelbta: Perskaitė: 1630 Komentarai: 0

Dažnai naujai iškeptos mamytės klausia ar reikia žindomam kūdikiui papildomai duoti atsigerti vandens, ypač karštą vasaros dieną, nes tą daryti Joms siūlo jų mamos, močiutės, kaimynės ir kitos tetos, kurios senai jau užauginusios savo vaikus ir jų laikais duodavo vandens.

Pateikiame Žindymo medicinos akademijos, Amerikos pediatrų akademijos, Tarptautinės tarybos sertifikuotų laktacijos konsultantų nuomones ir patarimus šiuo klausimu:

Skaityti plačiau
Parašė: admin Paskelbta: Perskaitė: 1992 Komentarai: 1

Maitinančios mamos, dažnai patiria aplinkinių spaudimą maitinimo klausimais. Iš pradžių visiems įdomu ar maitina pati. Vėliau, kai maitina šešis mėnėsius, po truputį atsiranda "na? gal jau gana?" Dar vėliau spaudimas vis stiprėja. MB "Stilinga mama" pateikia Jums straipsnį, paremtą moksliniais tyrimais apie ilgalaikio žndymo naudą. Originalų straipsnį galite rasti čia: kellymom.com/ages/older-infant/ebf-benefits/

Skaityti plačiau